Brandon Carribean Evel Corn- LadyL LindaM Poh TylerJ Gitt\'s Attention GrandFinale Caproz Josephine Imperial Wine Harvest Moonlight TUR DU MONDE Honey

Dālijas - Piebarošana

  Kā organisko mēslojumu rekomendē govju vai putnu mēslus, kuri ir nedēļu rūguši. Tāpat var arī lietot minerālmēslus. Dālijas var sākt piebarot tad, kad ir pagājušas 2 nedēļas pēc stādīto gumu uzdīgšanas.
Receptes iespējamas ļoti dažādas. Lūk viena no tām. Uz 10 l ūdens ņem 1 l govju mēslu vai 0.5 l un 1 ēdamkaroti karbamīda. Uz vienu dāliju ir nepieciešams izlietot 1 – 2 l šāda šķīduma. Nākamo mēslošanu nepieciešams veikt pēc 10 – 12 dienām. Uz 10 l ūdens – 1 ēdamkarote kompleksā minerālmēslojuma. Uz dāliju krūma patērē 2 -3 l šķīduma. Trešo mēslošanu veic pumpuru veidošanās procesā. Uz 10 l ūdens pievieno 1 ēdamkaroti kālija superfosfāta un 1 ēdamkaroti kompleksā minerālmēslojuma. Uz vienu dāliju krūmu patērē 3 l šķīduma. Augusta vidū veic ceturto mēslošanu. 10 l ūdens izšķīdina 2 ēdamkarotes nitrofoskas un 1 ēdamkaroti superfosfāta. Zem katra dāliju krūma izlej 2 l šķīduma.
Bagātīgi lietojot organisko mēslojumu, ir nevēlama slāpekli saturošu minerālmēslu lietošana. Dāliju audzēšanā var izmantot arī tikai minerālmēslus. Labāk izmantot kompleksos minerālmēslus ar nelielu slāpekļa saturu. Tos lieto 1-2 reizes sezonā. Tie var būt firmu KEMIRA vai HYDRO minerālmēsli ar mikroelementiem. Kvalitatīvāki ir HYDRO COMPLEX - tajos mazāk sēra. Sausās un karstās vasarās papildus izmanto NYTRABOR, kas novērš bora deficītu.
Devas 30 g/m2 Hydro Comlex un 10 g/m2 Nytrabor. Ērti lietojams VITO-1, kam ir piemērots sastāvs dāliju audzēšanai. Audzētāji lieto arī Azofosku (16-16-16), kas nav dārgs. Piebarošanai caur lapām lieto - Calmax, Kristalon, ideālā variantā - Omex sērijas mēslojumus.
Būtībā mēslošanas paņēmieni dāliju audzēšanā ir ļoti vienkārši un nesagādā grūtības.

Kontakti

Alvis Vītols
Autortiesības © 2010 Dālijas AV - Alvis Vītols
Izstrādāts: Joomla CMS