Brandon Carribean Evel Corn- LadyL LindaM Poh TylerJ Gitt\'s Attention GrandFinale Caproz Josephine Imperial Wine Harvest Moonlight TUR DU MONDE Honey

Dālijas - Kūtsmēslu lietošana

 

Ja dālijas audzē, izmantojot organisko mēslojumu, tad to vēlams iestrādāt augsnē jau rudenī devā līdz 10 kg/ m2. Vislabāk izmantojams pareizi izgatavots un labi sadalījies composts. Ar kvalitatīvu kompostu pilnīgi pietiek, lai dālijas būtu nodrošinātas ar nepieciešamajām barības vielām visā veģetācijas periodā. Lietojot svaigus kūtsmēslus, pastāv risks, ka dālijas tiks pārmēslotas ar slāpekli vai arī tās pastiprināti slimos.

Izmantojot svaigus kūtsmēslus, dāliju guma stādīšanas vietā izrok bedri, kurā ieber lāpstu kūtsmēslus. Kūtsmēslus apber ar 5 cm augsnes kārtu, uz kuras horizontāli novieto gumu. Ar pārējo augsni bedri aizpilda tā, lai virs guma būtu 3-4 cm augsnes. Kūtsmēsli sadaloties izdala daudz siltuma un iesilda pavasara vēl vēso augsni. Šādi rīkojoties, dālijas agrāk sāk ziedēt, bet var būt sliktāka gumu saglabāšanās ziemas glabātuvē.

Lietojot organisko mēslojumu, papildus nedrīkst lietot slāpekli saturošus minerālmēslus. Pārmēslošanas rezultātā dālijas stīdzē, veido pārmērīgu lapojumu un nenobriedušus gumus, kas ziemas periodā ātri izžūst vai sapūst. Ziedi pārmēslotām dālijām ir ievērojami mazāk un mazāka izmēra mīkstos kātos.

Kontakti

Alvis Vītols
Autortiesības © 2010 Dālijas AV - Alvis Vītols
Izstrādāts: Joomla CMS