Brandon Carribean Evel Corn- LadyL LindaM Poh TylerJ Gitt\'s Attention GrandFinale Caproz Josephine Imperial Wine Harvest Moonlight TUR DU MONDE Honey

Dālijas - Krūma veidošana

  Lai dālijas izskatītos maksimāli dekoratīvi, to krūmus vajadzētu veidot. Nepieciešams likvidēt tā saucamās „pazarītes” – sānu dzinumus, kuri aug lapu žāklītēs. Ja ir liels daudzums šo neizgriezto pazarīšu, tad tas sakuplina krūmu un novājina ziedēšanu. Tāpat nav slikti, ja likvidē no sakņu kakliņa augošos dzinumus, kuri sāk augt pēc tam, kad krūms jau ir noformēts. Lai iegūtu ziednešu lielāku skaitu, nepieciešams izkniebt galveno (centrālo) dzinumu virs 4 lapu pāra. Kad dāliju zaros augšējie pumpuri jau sāk iekrāsoties, tad uzmanīgi jānoņem sānu pumpuri, kuri aug tieši zem augšējā pumpura. Tā dāliju ziedi veidosies lielāki. Uz katra dāliju zara veidosies jauni sānu dzinumi, kuri uzziedēs vēlāk. Dālijas, kas izaug garākas par 80 cm, ir jānostiprina. Vislabāk ir izveidot balstus jau dāliju stādīšanas laikā. Ja balstu veidošanu veic vēlāk, tad to ir jādara ļoti uzmanīgi, lai nesabojātu dāliju saknes. Garos dāliju kātus visērtāk ir piesiet pie zemē iedzītiem balsta mietiem.

Noziedējušās ziedkopas ir nepieciešams likvidēt, lai nekavētu pārējo pumpuru attīstīšanos. Vasaras beigām tuvojoties, 30 cm augstumā virs zemes augam norauj lapas, augstāk esošās lapas atstāj. Augusta beigās ap augu aprauš ar augsni 10 – 15 cm augstumā, lai auga sakneņu kakliņus pasargātu no agrajām salnām.

Kontakti

Alvis Vītols
Autortiesības © 2010 Dālijas AV - Alvis Vītols
Izstrādāts: Joomla CMS