Brandon Carribean Evel Corn- LadyL LindaM Poh TylerJ Gitt\'s Attention GrandFinale Caproz Josephine Imperial Wine Harvest Moonlight TUR DU MONDE Honey

Dālijas ziemā

 

Ir gada tumšākais gadalaiks. Dārzs iesaldēts, ieputināts un bieži tam pāri brāž nikni un auksti vēji. Tomēr dienas paliek arvien garākas un gaišākas. Jau ziemā būtu jāsāk domāt par nākamajiem pavasara darbiem un arī par nākamo dāliju sezonu. Nav nemaz tik tālu laiks, kad saules iesildītais dārzs aicinās savus kopējus. Ziemā ir īstais laiks apkopot iepriekšējās vasaras devumu un iespaidus, īstais laiks domāt par jaunu dāliju šķirņu iegādi. Pasaulē dāliju gumus ziemā uzglabā profesionāļi. Visi pārējie, kam patīk ziedošas dālijas dārzā, gumus pērk pavasarī, jo dāliju uzglabāšana pa ziemu ir liekas problēmas, kas jāpārvar profesionālam dāliju audzētājam.

Gumus iesācējam uzglabāt ir diezgan problemātiski, tādēļ ērtāk ik pavasari tos nopirkt, izvēloties no plašā piedāvājumu klāsta. Tomēr pie mums, Latvijā, ir viens būtisks iemesls, kura dēļ ir grūti atteikties no pašu izaudzēto dāliju gumu ieziemošanas un glabāšanas - tas ir zemais ienākumu līmenis. Ne visi var atļauties pavasarī pirkt jaunas dāliju šķirnes. Ziemā dāliju gumus var glabāt apbērtus ar skujkoku zāģa skaidām vai sausām smiltīm. Tos var salikt kartona kastēs vēsā, no sala pasargāta vietā. Vēlamā temperatūra apm.+ 4 līdz + 7 °C.

Kontakti

Alvis Vītols
Autortiesības © 2010 Dālijas AV - Alvis Vītols
Izstrādāts: Joomla CMS