Brandon Carribean Evel Corn- LadyL LindaM Poh TylerJ Gitt\'s Attention GrandFinale Caproz Josephine Imperial Wine Harvest Moonlight TUR DU MONDE Honey

Dālijas - īpaši lielu ziedu iegūšana

  Daudziem patīk krāšņie dažādu nokrāsu lielziedu dāliju šķirņu ziedi. Dāliju  ziedu lielums ir 20 – 25 – 30 cm un vēl lielāku diametru . Mūsu klimata apstākļos vidēji vēlu un vēlu ziedošām lielziedu šķirņu dālijām jānodrošina ilgāks veģetācijas laiks. Lai augi varētu uzziedēt 3 mēnešus pēc stādīšanas, jāaudzē dēsts. Marta otrajā pusē dāliju gumus iestāda podos barības vielām bagātā trūdzemē vai kūdras substrātā un novieto +20 līdz +23 grādu C siltā telpā. Augsni uztur tikai viegli mitru, lai gumi nesapūtu. Pēc 10 līdz 15 dienām, kad sāk parādīties asni, podiņus nes apkurināmā siltumnīcā +15 līdz +18 grādu C temperatūrā. Reizi nedēļā laistāmajam ūdenim pievieno VITO-1 minerālmēslu šķīdumu. Dēstus izstāda maija beigās vai jūnija sākumā, iepriekš pieradinot pie vēsā āra gaisa – tur laukā, bet aukstās naktīs piesedz. Stāda saulainā vietā, iesilušā kaļķotā (pH 6,5 – 7,5) un labi mēslotā, irdenā augsnē. Vēlāk irdina un ravē, laista reti, bet pamatīgi.

Izcili skaistu ziedu iegūšanai, veido dāliju ceru. Ja uz stublāja izauguši 4 vai 5 lapu pāri, tad galotni izlauž virs 3 lapu pāra un ļauj augt 4 sānu dzinumiem. To galos veidojas 2 vai 3 pumpuri, bet atstāj tikai centrālo. Tā iegūsim 4 ziedus milzeņus. Lai dālijas krāšņāk ziedētu, tām vecos ziedus vērts noplūkt. Lai ziedi ilgāk saglabātos svaigi vāzē, tad dāliju ziedu kātu galiņus uz pāris sekundēm iemērcam vārošā ūdenī vai paturam tos virs atklātas uguns liesmas. Grieztie ziedi ilgstošāk saglabājas vāzē vēsā telpā.

Kontakti

Alvis Vītols
Autortiesības © 2010 Dālijas AV - Alvis Vītols
Izstrādāts: Joomla CMS